bg2

BAŞARI

GÜVEN

slide5
6

Okulumuz Tarihçesi

İlk defa 2003 yılında, Rektör Prof Dr. Güner ÖNCE' nin göreve başlamasıyla merkez kampüste "İlk ve Orta Öğretim Kompleksi" yapılması gündeme gelmiştir. Sonrasında üniversite bünyesindeki akademik ve idari personel arasında bir anket yaptırılarak, konuyla ilgili görüşler alınmıştır. Bu çalışma sonucunda merkez kampüste böyle bir kompleksin yapılmasının uygun olacağı sonucuna varılmıştır. Bunun üzerine kampüs içinde hazineden arsa satın alınarak inşaat ihalesi 26.03.2004 tarihinde yapılarak hemen inşaata başlanmıştır. İnşaat 04.09.2006 tarihinde sona ermiş olup bina eğitim - öğretime hazır hale gelmiştir.
Bina içerisinde 24 kişilik kapasiteye sahip, tümü bilgisayar donanımlı 27 adet derslik, 3 adet laboratuar(fizik- kimya- biyoloji), 2 adet bilgisayar laboratuarı, 2 adet resim dersliği ve 1 adet müzik dersliği bulunmaktadır. Ayrıca 250 kişilik 1 adet konferans ve toplantı salonu,1 adet kapalı beden eğitimi salonu, 1 adet kütüphane, 1 adet yemekhane ve 1 adet kantin yer almaktadır.
Ayrıca bina dışında tören alanı, anfi tiyatro, 2 adet açık spor sahası, 40 araçlık otopark ve yeşil yürüyüş alanları bulunmaktadır.
D.P.Ü Güçlendirme Vakfına ait Özel Başaran Yıldız İlköğretim Okulu''nun resmi açılışı, 25.08.2006 tarihinde davetlilerin katılımıyla birlikte Rektör Prof. Dr. Güner ÖNCE tarafından yapılmıştır.